Datum založení
CK Mráz

4.10.1990

Last minute

Titulní strana
Okolí hotelu
Ubytování
Výlety
Informace
Strava
Ceny
Přihláška
Naše adresa
O nás

Který termín vybrat?

EXOTIKA

Soukromá stránka
Cesta do Indie

INDIE

Dále nabízíme
Řecko

Jedete vlastním autem přes Slovinsko?
Zde naleznete mapy.

Maribor
.....
Pas nebo občanka?
.....
Žralok na pláži v Chorvatsku! Žralok
.....
Mořští ježci Ježci
.....
Počasí v Selcích
.....
Lepší počasí v Selcích
.....
Válka v Jugoslávii
.....
Zasedací pořádek v autobuse
.....
Přízemní pokoje
.....
Řecká mentalita
.....
Skromný hotel Slaven*
.....
Luxusní hotel Amabilis *****
.....
Nudistická pláž
.....
Modrá vlajka Modrá vlajka

.....
Krachují cestovní kanceláře?
.....


HADRY Hadry
.....

 

         


Místo Vašeho pobytu:    Crikvenická riviéra leží 36 km na jih od Rijeky (přímou čarou 32 km). Na Crikvenické riviéře se nachází městečka Dramalj, Crikvenica a na jihu městečko Selce. Už od konce 19. století se sem jezdila rekreovat uherská šlechta. Z té doby pocházejí některé lázeňské domy i hotely.
Městečko Selce se nachází 3,5 km jižně od centra Crikvenice. Je to noblesní přímořské letovisko oceněné modrou vlajkou rady Evropy označující nejčistší pláže světa. Zajisté oceníte křišťálově čisté moře s oblázkovými plážemi zdarma a s mírným přístupem do vody. Doporučujeme karimatku.
Naleznete zde i odlehlejší lesní pláž využívanou mimo jiné i nudisty. Za hotelem Slaven jsou k disposici sportovní a zábavní lákadla jako tobogan, minigolf, prolézačky pro děti, stolní tenis, jízda na vodních lyžích, na člunu, lodičky, šlapadla atd. atd.
Ubytování:    je vhodné pro méně náročné rekreanty. Navzdory tomu, že je skromné, uspokojuje zařízení dvoulůžkových a třílůžkových pokojů v pavilonech hotelu Slaven tisíce rekreantů včetně těch ze západní Evropy. Skromné zařízení jistě vynahradí balkony u všech pokojů a prostředí hezkého parku s borovicemi, fíkovníky, rozmarýny a vavříny, ve kterém se naše pavilony nacházejí. Přesto se může stát, že neuspokojí některé náročné české zákazníky zvyklé na pětihvězdičkové hotely, ale jistě bude s povděkem přijato těmi, kteří do Chorvatska přijeli se svými nejbližšími strávit několik dnů v prostředí kouzelných scenérií azurově modrého moře obklopeného horami zvedajícími se jak z pevniny, tak z okolních ostrovů. Pobyt jistě zpříjemní chutné jídlo podávané ve slušném výběru v příjemné hotelové restauraci. Pavilony leží blízko moře uprostřed parčíku s fíkovými a jehličnatými stromy.
Okolí poskytuje příležitost k různým procházkám a výletům, k posezení v mnoha restauracích, cukrárnách a kavárnách, nebo k nákupům v nesčetných obchůdcích.
Klíče od pokojů dostaneme po 12. hodině (v termínech od soboty do soboty většinou po 14,00) a proto si plavky uložte na přístupné místo, abychom mohli čekání mezi našim příjezdem a ubytováním využít k průzkumu koupacích možností.

Rodiny se dvěma dětmi: Žádný pokoj v hotelu nemá víc než tři lůžka. Ve třílůžkovém pokoji se lůžka kalkulují jako dvě hlavní lůžka a třetí lůžko má vždy slevu, která je pro dítě do 15ti let dosti značná. Hotel povoluje na pokoji i čtvrtou osobu - dítě do 15ti let. Tato čtvrtá osoba na pokoji má stejnou slevu jako třetí osoba. Tím může rodina dost ušetřit. Nevýhodou je, že 4. osoba nemá lůžko - malé dítě spí spolu s rodiči na manželském lůžku, větší může spát např. na nafukovacím lehátku. Z tohoto důvodu takové ubytování nabízíme jenom na vlastní žádost rodiny. Mnoho rodin tuto variantu využívá. Žádost Vám rádi zašleme. Pokud se rozhodnete pro ubytování ve dvou pokojích, je sleva pro každé dítě pouze 300,- Kč, neboť budou spát na "hlavních lůžkách".

Stravování je formou polopenze v hotelové restauraci. Snídaně i večeře jsou podávány jako samoobslužný bufet nazývaný někdy švédským stolem. V sezóně před 5. červnem a po 12. září může být výběr skromnější. Stravování začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje k večeři nejsou zahrnuty v ceně stravování. Voda v hotelu je pitná a dobrá. Doporučujeme vzít sebou sirup nebo šumivé vitamíny. Přibalit varnou konvici je praktické. Snídaně: 7,00 až 9,00 hod.    Večeře: 19,00 až 21,00 hod.

Ledničky: Jak už na jiném místě upozorňujeme, ledničky bývají jenom v bytech = apartmánech, kde si hosté sami vaří. My bydlíme v hotelových pokojích bez ledniček. (V drahých hotelech ledničky bývají, ale záměrně jenom malinké, určené výhradně pro předražené nápoje, doplňované hotelovým personálem a následně placené hostem.) Proto sebou nevozte zásoby, zejména ne řízky, klobásy a podobně. Několik minut od hotelu jsou dvě malé pekárny, kde to voní až se sliny sbíhají a oči přecházejí. Je tam možné koupit vedle rozmanitých druhů pečiva i pizzu. Vše za pár kun. S kafíčkem na balkóně Vašeho pokoje to přijde k chuti. Mimoto se jak při snídani, tak při večeři určitě najíte víc než dosyta.

Klima je příjemné, teplota vzduchu v letních měsících se pohybuje mezi 25 - 30° C. Na klima příznivě působí za Crikvenicí se zvedající pásmo horského masivu Velebit.

Směnárny jsou v bankách a Turistických informacích (denně 8.00 - 22.00) v Selcích i v Crikvenici.
V Chorvatsku bez problémů vyměníte české koruny. Neberte velké bankovky 1.000,- a 2.000,-Kč! Snadněji se mění bankovky 100,- 200,- a 500,-Kč. Mince banky nevyměňují.
Peněžní jednotkou v Chorvatsku je od konce května 1994  1,-Kuna = cca 4,-Kč (1,-EUR = cca 7,-Kun).

Aktuální kurz chorvatské kuny a dalších měn najdete zde.

Kapesné na pobyt doporučujeme 1000,-Kč na osobu, dle Vaší náročnosti. Při pár zmrzlinách, kávě a několika pivech jistě vystačíte i se třemi stovkami. (Přibližnou cenu volitelných výletů uvádíme níže) V Chorvatsku bez problémů vyměníte české koruny. Neberte sebou velké bankovky, snadněji se mění bankovky 100,- 200,- a 500,-Kč.

Výlety:   Během Vašeho pobytu v Crikvenici se můžete zúčastnit projížďky vyhlídkovou lodí, případně celodenního zájezdu autobusem na Plitvická jezera nebo na ostrov Krk. Cena všech volitelných výletů dohromady je cca 2.500,- Kč

Místní čas je stejný jakou nás.

Jazyk:   V Chorvatsku se mluví chorvatsky, ale domluvíte se dobře i česky nebo německy.

Známky  na pohled stojí 4,60 Kun

El. zásuvky:   Bez problému lze použít pouze univerzální „eurozástrčky“ (většina nově zakoupených spotřebičů je má), nebo české bez uzemňovacího otvoru (ploché).

Ložní prádlo, ručníky a úklid jsou zahrnuty v ceně

Rybaření v moři je za poplatek 1 den = 40,-KN; 7 dní = 150,-KN. (V prověřené praxi je rybaření zdarma.)

Pes:    Poplatek za psa je 10,- EUR/den. Psa lze převážet pouze vlastním autem, nikoli autobusem.

Pojištění:   Občané Evropské Unie jsou automaticky pojištěni na léčebné výlohy v celé Unii. Kartičky Vaší zdravotní pojišťovny proto vezměte sebou. Vzhledem k tomu, že v Čechách dosud prakticky neexistuje spoluúčast pacienta na léčebných výlohách, může být český turista v ostatních evropských zemích překvapen, že bude jistou část léčebných výdajů platit stejně jako místní občané té které země. V mnoha případech Chorvaté vyžadují platbu v hotovosti s tím, že částka bude pacientovi doma uhrazena jeho pojišťovnou. Protože absolutní jistoty v našem chaotickém světě neexistují, doporučujeme Vám přesto pojištění "léčebných výloh v zahraničí" u Vaší zdravotní pojišťovny.

Doprava:   Zahraničním klimatizovaným autobusem po trase Linz - Salzburg - Karawankentunel - Ljubljana - Rijeka - Crikvenica. V některých případech může být trasa vedena přes Graz a Maribor. Cestující vlastním autem si mohou zvolit ze šesti tras - viz mapky.

Odjezd je vždy v pondělí z následujících míst:

 • Tábor: 22,00 hod - před nádražím ČD.   Přijďte prosím asi o 15 min dříve.
 • Soběslav: 22,15 - restaurace Paluba.
 • Veselí n.L: 22,30 - autobusová zastávka proti kulturnímu domu.
 • Třeboň: 22,45 - parkoviště u Komárků.
 • Lišov: 23,00 - náměstí Míru, autobusová zastávka Na staré poště
 • České Budějovice: 23,15 - parkoviště u Peugeota (naproti výstavišti)
 • Velešín: 23,30 - autobusové nádraží.
 • Kaplice: 23,45 - benzinka MOL (dříve Agip) na E55   (první ze směru od Č.Budějovic)
 • Místo nástupu, které jste zakroužkovali na Vaší přihlášce je závazné. Změnu lze provést pouze písemně.
 • Časy odjezdů mimo Tábor jsou orientační. Může dojít k malému zpoždění.

Návrat do Čech je vždy následující středu v časných ranních hodinách. Při odjezdu od moře v úterý v 17,45 hodin přejedeme hranice Čech většinou už krátce po druhé hodině ranní. Doporučujeme Vám zajistit si s předstihem odvoz na vzdálená předměstí nebo do okolních obcí rodinnými příslušníky nebo využít taxi. Z autobusu lze vystoupit pouze na stanovené trase bez jakýchkoli zajížděk.

Délka naší cesty je jenom 730 kilometrů. To je 3x méně než k jiným mořím. A hlavně - trasa je krátká a přímá. Žádné zajížďky v Čechách ani v Chorvatsku. Cesta k moři proto trvá necelých deset hodin. Vezměte sebou drobné euromince na WC na dálničních parkovištích. Platí se většinou 0,50 až 0,70 EUR. 2,-EUR na dobrou kávu se můžou také hodit.

Průvodce naší cestovní kanceláře s Vámi bude po celou dobu Vašeho pobytu v Crikvenici, bude se starat o Vaše pohodlí a v případě potřeby Vám pomůže řešit Vaše problémy.

Internet WiFi je v recepci našeho hotelu Slaven zdarma. Heslo Vám rád sdělí náš průvodce, nebo v recepci. V mnoha restauracích a cukrárnách na promenádě u přístavu Vám po objednání kávy nebo zmrzliny personál předá heslo pro připojení.

Krádeže jsou běžné ve všech rekreačních střediscích Evropy. Vzpomeňte jen na nedávný případ Hollywoodské hvězdy, herce Johna Malkoviche a jeho vykradeného pokoje v hotelu Mandarin Oriental Prague na Maltézském náměstí, jednoho z nejdražších hotelů v Praze.
Naléhavě doporučujeme využívat hotelové trezory.
Cena pronájmu trezoru je 9,- Kn = asi 35,- Kč/ den. (Běžně velký notebook se do trezoru nevejde.)

Další informace Vám rádi poskytneme na telefonním čísle 381 259 915.
Pokud před naše číslo telefonu předřadíte směrovací číslo Česka, tedy 00420 381 259 915 dovoláte se do naší kanceláře levně i z Chorvatska a to nejenom v naší pracovní době, nýbrž většinou i v sobotu, v neděli nebo večer.

Mše v kostele v centru Selců je denně ve všední dny a v neděli od 8,00 hodin a v neděli též od 18,00 hodin.

JEDETE-LI VLASTNÍM AUTEM, nesjíždějte z hlavní silnice už v Crikvenici, nýbrž až po dalších cca 2 kilometrech, po přejetí velikého mostu. Odbočka doprava, velká tabule směr Selce. Dále využijte plánek, který si můžete stahnout ZDE, nebo si jej můžete vyzvednout v naší kanceláři.

Zelená karta pro auto je chorvatskými úřady bezpodmínečně vyžadována. Nezapomeňte si ji vyzvednout u své pojišťovny.

Parkování je zdarma před pavilony nebo na hotelovém parkovišti.

Telefonování z mobilu, z hotelu, nebo z pošty do ČR je přes směrové číslo 00420 + číslo telefonu kam voláte. Od nás do Chorvatska 0038/551
Od 1.7.2018 je cena telefonování z Chorvatska a do Chorvatska stejná jako cena telefonování v rámci Česka. Přijatý hovor je vždy zdarma a proto může být výhodné, když prozvoníte Vaše blízké doma, a oni Vám zavolají zpět třeba v případě, že mají výhodnější paušál.

Obchody jsou otevřené celý den, některé až do 23.00. Polední přestávka 12 - 16. Trh najdete v centru Selců i Crikvenice.

Hudba:    Živá hudba bývá střídavě u různých hotelů nebo restaurací. (mění se podle sezóny a počtu hostů)
Diskotéka v hotelu Internacional v Crikvenici, nebo v Selcích každý den od 23.00 do 05.00 (mění se podle sezóny a počtu hostů)

Lékař   (s sebou pas + pojištění)

 • ambulance v Selcích je od roku 2018 mimo provoz
 • zdravotní středisko v Crikvenici - otevírací doba se často mění

Historická zajímavost:    Už na počátku tohoto století jezdily do Crikvenice české děti.z dělnických rodin z okolí Brna. Mnohdy i mnohotýdenní pobyt trávily v ozdravovně založené paní Marií Stejskalovou z Brna. Její sochu nalezneme v jednom z místních parků cestou k hotelu Omorika.

Závazné jsou pouze informační materiály a letáky opatřené hlavičkou naší cestovní kanceláře. Informační materiály nevydané naší CK, např. prospekty vydané chorvatským hotelem, chorvatskou informační kanceláří nebo jinou českou cestovní kanceláří, mohou obsahovat nepřesnosti, za které nemůžeme nést zodpovědnost.

Půjčovny na pláži   (orientační ceny)

 • slunečník 30,-KN/den             (komplet slunečník + 2x lehátko 60,- až 100,- KN / den)
 • lehátko 30,-KN/den
 • šlapadlo 70,-KN/hod
 • stolní tenis 40,-KN/hod
 • minigolf 10,-KN/hod
 • banán 40,-KN za jízdu
 • pneumatika 70,-KN za jízdu
 • padák 260,- až 300,-KN               (Za dvě osoby: 600,- KN)
 • jízda člunem 6,-KN/ min
 • tobogan 5,-KN za jízdu
 • houpačky + prolézačky zdarma
 • žeton na použití sprchy 1,- až 2,-KN
 • bazény pod hotelem Katarina vstupné 15,- KN/den (9-19) dítě do 7 let 10,-KN,-/den; slunečník 20,-KN; lehátko 25,- KN • ceny_plaz

  Ceny vodních atrakcí na pláži

  zmrzka

  Takhle drahá byla zmrzlina před pěti lety
  Dnes nás vyjde na 8,- až 10,- Kun
  bary

  Občerstvení na pláži  Cestovní kancelář M R Á Z   Vám přeje příjemný pobyt v Chorvatsku.  konec  Zdroj: Směnárny Tábor z Kurzy.cz


Cestovní kancelář Mráz
Staňkova 2007, 390 02 Tábor,
tel.  381 259 915,
pracovní doba: 8,30 - 16,30, ve středu do 18,00
E-mail
IČO: 11312033
Cestovní kancelář Mráz byla založena dne 4.10.1990. V Registru živnostenského podnikání je zapsána od 14.10.1992.počítadlo.abz.cz

© 2000 Cestovní kancelář Mráz, návrh a podpora návštěvnosti Cosma.

hotelu Slaven v Crikvenici Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, hotel Slaven, Crikvenica, cestovní kancelář Mráz nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, hotel Slaven, Crikvenica, cestovní kancelář Mráz hotel Slaven, Crikvenica, cestovní kancelář Mráz nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, hotel Slaven, Crikvenica, cestovní kancelář Mráz hotel Slaven, Crikvenica, cestovní kancelář Mráz nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, hotel Slaven, Crikvenica, cestovní kancelář Mráz hotel Slaven, Crikvenica, cestovní kancelář Mráz nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel Cestovní kancelář Mráz, Chorvatsko, Crikvenica, dovolená u moře, nádherné pobřeží, Chorvatsko, Jadran, ubytování, hotel