zpet-m

Nudistická pláž

V Selcích je nudistická pláž? No, ona to vlastně ani nudistická pláž není. To jenom nějací nahatého slunění chtiví Němci před mnoha lety načmárali barvou na skálu znak FKK a tím si jako vymezili teritorium. FKK znamená Freie Körper Kultur, neboli volná kultura těla, po našem nudistická pláž. To ale vůbec neznamená, že  tam bezpodmínečně musíte polehávat nahatí a už vůbec ne, že se tam musíte nudit. Je to prostě krásná romantická pláž tvořená drobnými valouny velikosti ženské pěsti (takové obří oblázky), dlouhá zhruba sedmdesát metrů, vzdálená asi dvacet minut od centra Selců. Zezadu je lemována hustým lesem zakrslých borovic, dubů a dalších středomořských dřevin souhrnně někdy nazývaných makija, zepředu tmavomodré moře, v dáli ve slunci se zlatící holé skály ostrova Krk a po obou stranách pláže divoká skaliska místy přerušená maličkými plážičkami nádherných hlaďounkých oblázků na které se vejde sotva jeden zamilovaný pár. Na tyhle miniplážičky se dá dostat sestupem po okolních skalách, když víte jak, ale většina jejich návštěvníků na ně připlouvá na gumových člunech, loďkách a jachtách.

Na rozdíl od ostatních pláží nacházejících se v bezprostřední blízkosti našeho hotelu Slaven, na kterých se to samozřejmě hemží vřískajícími, skákajícími a cákajícími dětičkami všech národností, je na nudapláži většinou nevelké množství lidí a božský klid. Většina sluncechtivých návštěvníků tohoto nádherného pobřeží je totiž příliš pohodlná se na dvacet minut vzdálenou pláž vláčet a ti z Česka, Polska, Slovenska a Chorvatska navíc mnohdy z nepochopitelných důvodů pokládají koupání na nudapláži za nepatřičné.
01_FKK

Lesní pláž od jihu

FKK

Lesní pláž od severu

fkk_valouny

Valouny


Storm-1

Romantická nudapláž před bouří
Storm-2

Pláž před bouří s výhledem na ostrov Krk

Jak se na tu krásnou plážičku dostat? Stoupněte si kdekoli v Selcích čelem k moři a dejte se doleva. Po zhruba třech stech metrech dojdete na konec. Dál už jsou jen divoké skály. Ale to je jenom zdání. Tady na samém jižním konci Crikvenické riviéry je malý obchůdek s potravinami a za ním restaurace s výhledem na moře. Mezi restaurací a obchůdkem najdete 101 schodů vedoucích nahoru do lesa. Na konci schodů pokračuje na rozhraní lesa a vysokého skalnatého břehu lesní pěšina. Z vysoko nad mořem vedoucí pěšinky se mezi borovicemi a doubky nabízejí nádherné výhledy na modré moře. Pěšina se postupně svažuje dolů a po asi deseti minutách uvidíte sedmdesát metrů dlouhou pláž tvořenou světlými valouny.
Schody

Z nejjižnějšího kouta promenády v Selcích vede 101 schodů, které končí na lesní pěšině


Cesta_lesem

Po lesní pěšině, vysoko nad skalami, s výhledem na modré moře jdeme na lesní pláž

Vyhledy

Cestou na nudapláž se kocháme nádhernými výhledy


zpet-g