Přízemní pokoje

Po roce 1993, kdy jsme začali jezdit do hotelu Slaven, mnozí naši hosté přijížděli na Jadran poprvé, nikdy předtím neviděli moře a byli nenároční. Jak šla léta, stávali se náročnější. Tak začali také řešit, zda budou bydlet v pokoji v prvním nebo druhém patře, nebo v přízemí. V mnoha letoviscích jsou třeba jenom přízemní bungalovy nebo domečky a hosté jsou spokojeni. Naši hosté ovšem začali požadovat pokoje co nejvýše. Do přízemí se nikomu moc nechtělo. Za desetiletí přesvědčování a „diplomatických“ jednání s vedením hotelu se nám podařilo dosáhnout toho, že přízemní pokoje dostáváme jenom výjimečně.
            Jenomže požadavky našich hostů se mění. V posledních létech mnozí přišli na to, že z pokojů v nejvyšších patrech bývá lepší výhled, ale ve slunečném počasí se tam člověk pěkně vyhřeje. Naopak v přízemních pokojích bývá větší chládek a člověk se nemusí vláčet do nekonečných schodů.   Stále větší oblibu ale získávají přízemní pokoje především u rodin s dětmi. Malé děti mají eldorádo, když mohou kdykoli vyběhnout z prostorného balkonu přímo do parčíku a zase se vrátit zpět. Naopak pokoje s balkony v patře jsou pro rodiče metlou, protože nemohou dítě spustit z oka ani na vteřinu. Obzvláště malé děti by mohly snadno propadnout mezi dřevěnými příčkami balkonu.

Tohle ale není naše politika, jak přesvědčit naše hosty, aby si přízemní pokoje oblíbili. Jak už jsem napsal, po dlouholetých jednáních s vedením hotelu se nám podařilo získat drtivou většinu pokojů ve vyšších patrech a přízemní pokoje můžeme nabídnout pouze v případě, že nám je hotel výjimečně přidělí. Sami o ně raději nežádáme, aby nám v následujícím termínu nezbyly pro hosty, kteří je třeba nebudou chtít.


zpet-g