Last minute

Titulní strana
Okolí hotelu
Ubytování
Výlety
Informace
Strava
Ceny
Naše adresa
O nás

EXOTIKA

Soukromá stránka
Cesta do Indie

INDIE

Dále nabízíme
Řecko

 

         Sivota, penziony Janys a Aliki 2019

Vytizeni_busupanorama

Penzion Janyspanorama

Pláž Mega Amos
Zvětši obrázek a posouvej 

Pohled na Sivotu a její nádherné okolí

Okolí Sivoty

Pláž Zavia

Pláž Zavia

Park

Z Benátek do Řecka plujeme moderním trajektem.
Na jeho palubě najdete bary, restaurace, kino, bazén, směnárnu ...

Historie

Naše loď pluje těsně kolem historického centra Benátek

sunfestival

Během plavby lodí se můžeme opalovat a koupat v bazénu
    Cena zahrnuje:
  • ubytování na 10 až 21 nocí
  • dopravu zahraničním autobusem
  • lodní lístek na trajekt z Benátek do Řecka a zpět
  • služby delegáta
  • povlečení včetně ručníků
  • spotřebu energií
  • pojištění CK proti úpadku ve smyslu zákona 159/1999 Sb.
  • cena pro dítě bez lůžka platí při ubytování s dvěma dospělými osobami.

Slevy:   Při spojení dvou termínů nebo při vlastní dopravě - 650,- Kč/os.
Sleva za přistýlku: - 500,- Kč

Doplatky:   Za neobsazené lůžko: + 150,-Kč/noc. (Janys)
V penzionu Aliki je možno dokoupit klimatizaci za 5,-EUR/den

Možno dokoupit:
Večeře: + 290,-Kč/os./den.    Polopenze: + 420,-Kč/os./den.
Kajuty nebo vnitřní polohovací sedadla na trajektu je v případě zájmu nutno objednat v CK asi 2 měsíce před odjezdem. Ceny a organizace viz níže.

Vzhledem k tomu, že v době tisku katalogů nebyly ještě oficiální lodní řády, CK Máj si vyhrazuje právo na případný posun termínů.

Doprava z Č.Budějovic je klimatizovaným zahraničním autobusem. Cesta vede přes Linec, Salzburg, Villach do Benátek v severní Itálii (9 hod). Dále lodí (22 hod) z Benátek do řeckého přístavu Igoumenitsa a odtud řeckým autobusem 25 km do Sivoty. Celkem trvá cesta zhruba 35 hodin včetně přestávek, naloďování atd. Na lodi je možno využívat WC, sprchy, klimatizované vnitřní prostory, kavárnu, restauraci, obchody, dětský koutek, kino, bazén nebo opalovací lehátka na palubě.

Svozy na trase:  Praha, Benešov: + 450,- Kč/os.       Tábor, Písek: + 200,- Kč/os.

Pro větší kolektivy přistavíme autobus na kterékoli místo dle dohody.

Místo Vašeho pobytu - Sivota se nachází na severozápadním pobřeží Řecka jižně od albánské hranice, přímo naproti pohádkovému ostrovu Korfu. Příroda je hornatá a divoká, pobřeží skalnaté s množstvím zátok skrývajících nádherné písčité pláže. Nedaleko od pláží v azurovém Jónském moři jsou ostrovy i ostrůvky, obydlené i neobydlené s plážemi i skálami. Na dohled od Sivoty křižují modré moře veliké sněhobílé lodě plující z Itálie na ostrov Korfu a dále do Pirea a na ostrov Kréta. Sivota je malé městečko. Protože se tady turistický ruch se svým shonem, diskotékami, luxusními hotely, supermarkety a stánky se suvenýry začal rozvíjet až v posledních patnácti letech, nalezneme zde ještě mnoho z opravdového Řecka. Během pobytu je možnost zúčastnit se různých výletů.
V útulných tavernách Vám usměvaví majitelé nabídnou množství specialit řecké kuchyně a výtečných vín. Báječní Řekové Vám svým věčným klidem neustále připomínají, že jste na dovolené a nemáte kam spěchat.

Ubytování: penzion Janys, umístěný v klidné části Sivoty. V penzionu jsou dvou a třílůžkové pokoje. Dále apartmány se dvěma dvoulůžkovými pokoji. Jak samostatné pokoje, tak dvoupokojové apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, dvouvařičem, malou lednicí, základním nádobím, WC, sprchou, balkonem. V pokojích jsou ručníky i ložní prádlo. V blízkosti penzionu se nachází samoobsluha, pekařství, směnárna, různé obchody a restaurace.
Na požádání Vám sdělíme ceny a popíšeme možnost ubytování v alternativním penzionu Aliki.

Stravování
Večeře v restauraci přijde na 200,- až 350,-Kč.
Při placení zájezdu si můžete objednat a předplatit večeře. Doporučujeme ale raději využít nabídky místních restaurací. Získáte tak nezávislost a pokud občas využijete i kuchyňku, která je součástí pokojů, můžete i ušetřit.
Místní pekařství a samoobsluhy nabízejí nepřeberné možnosti přípravy snídaně, která na vlastním balkonu chutná lépe než v restauraci.

Pláže
Ke koupání a slunění nabízí Sivota několik rozmanitých pláží na různých stranách. Některé leží pouhých 5 minut od našeho penzionu, k jiným si můžete udělat pěknou procházku zajímavým okolím, při které je na co koukat.
Všechny pláže jsou písčité. Krystalický písek různé hrubosti zaručuje nezkalenou, křišťálově čistou vodu.

Cestovní doklady
Občanský průkaz je pro cestu do Řecka platným cestovním dokladem.
Pro dítě není zápis v občanském průkazu rodičů cestovním dokladem, a proto potřebuje vlastní cestovní pas.

Kajuty
Dvoulůžková (1/2) kajuta může být v hlavní sezóně velmi drahá, např. 3.870,- Kč za osobu a za cestu jen jedním směrem. Manželský pár by za cestu Benátky - Řecko (Igoumenitsa) a zpět zaplatil: 3.870 x 2 os. x 2 cesty = 15.480,- Kč

Čtyřlůžková (1/4) kajuta může vyjít pro dvojici podstatně levněji: 1.100 x 2 os. x 2 cesty = 4.400,- Kč. Výhodné to může být pro čtyřčlennou rodinu. Dvojice musí počítat s tím, že budou sdílet kajutu s cizími lidmi. To je také důvodem, proč ve čtyřlůžkové kajutě nemůže spát např. samostatný manželský pár. Buď se dva páry předem domluví, nebo jsou manželé rozděleni do mužských a ženských kajut. Ceny jsou velmi různorodé dle konkrétního data a problematika je jak popsáno složitá a proto je nutno se u cestovní kanceláře informovat 2 měsíce dopředu.

Lodě jsou poměrně luxusní na úrovni několikahvězdičkového hotelu. Podlahy v chodbách a dalších prostorech jsou pokryty tlustými koberci, na kterých bez zábran nocují cestující bez rozlišení země původu. Za pěkného počasí se také pěkně nocuje na karimatce na železné otevřené horní palubě, která je částečně kryta proti případnému dešti.

Polohovací sedadlo stojí 450,-Kč za osobu a za každou jízdu, tedy 900,- Kč tam a zpět. Naše CK polohovací sedadla příliš nedoporučuje. Sedadla jsou sklopná, ale nikoli až do vodorovné polohy, takže je možná pohodlnější nocovat přímo na tlustém koberci. Pokud nejsou sedadla vyprodána, většinou nikdo nekontroluje, když si volné sedadlo obsadíte zdarma.

Uvedené ceny jsou pouze orientační a na naší stránce slouží pouze ke získání hrubé představy našich cestujících. Ceny se mění velmi značně podle období, sezóny, různých svátků, kdy lidé více cestují a podobně.

Jazyk
V Řecku se mluví řecky. Pokud tento jazyk čistě náhodou neovládáte, domluvíte se dobře i anglicky nebo německy a někteří řečtí majitelé krámků a hospůdek Vám možná budou rozumět a odpovídat i česky.

Řecký čas   je o 1 hodinu napřed.

Prodej pobytů v Řecku zprostředkuje pro CK Máj cestovní agentura Milena Krejčová.

konec

Cestovní agentura Milena Krejčová
Staňkova 2007, 390 02 Tábor,
tel.  381 259 915,
pracovní doba: 8,30 - 16,30, ve středu do 18,00
E-mail
IČO: 72133104
Cestovní agentura Milena Krejčová je zapsána v Registru živnostenského podnikání od 25.3.2002.

IČO: 11312033
Cestovní kancelář Mráz byla založena dne 4.10.1990. V Registru živnostenského podnikání je zapsána od 14.10.1992.

© 2000 Cestovní kancelář Mráz, návrh a podpora návštěvnosti Cosma.